Egészséges gondozási kézikönyv
A gondozás fogalma nem, de a gyakorlata egyidős az emberiséggel. A gondozás a gondoskodás gyakorlati megvalósítása, az eszközök és módszerek szintjén. Célja, hogy a gondozásra szoruló egyén szükségleteihez igazodó segítségnyújtást kapjon, melynek mértékét és fajtáját mindenkor a segítségre szoruló egészségi, szociális és pszichés állapota határozza meg.
A védőnő a gondozási folyamat során támogatja a szülőt, hogy megerősödjön szülői kompetenciája és felelősségérzete önmaga, gyermeke és családja gondozásában.
A projekt a 0-7 éves korosztály optimális fejlődésének komplex támogatását célozza. Ugyanakkor az egészségügyi alapellátás szakembereinek hatékonyabb munkavégzését is támogatja, ezért készült egy olyan kézikönyv, mely részletesen bemutatja a gondozásba vett várandós és gyermek gondozásának folyamatát, így a nyilvántartásba vételt, a gondozási szükségletek megállapítását, konzultációt és az ehhez kapcsolódó dokumentációs feladatokat.
A gondozási kézikönyv segítséget ad a gondozási folyamat tervszerű végrehajtásához, hatékony megvalósíthatóságához, mely hozzájárul a szakember és a gondozott kölcsönös együttműködésen alapuló gondozáshoz, mely az ellátás minőségét és eredményességét jelentős mértékben befolyásolja.
Amennyiben a fenti szakmai, módszertani fejlesztést szeretné alaposabban megismerni, látogasson el a honlapunk Képzési aktualitások menüpontjához, ahol tájékozódhat arról, hogy mely továbbképzésünk tananyagában szerepel ez a fejlesztés. Házi gyermekorvosoknak és vegyes praxisú háziorvosoknak elsősorban az Idejében kiderül... , területi védőnők számára pedig az Iránytű című komplex továbbképzéseinket ajánljuk!